img

שאלות ותשובות - iAM Career

יש לכם שאלות על מערכת iAM Career? רוצים ללמוד על היתרונות הרבים של המערכת, וכיצד להשתמש וליהנות מהיכולות הבולטות שלה? אספנו בעבורכם מקבץ שאלות ותשובות בנושא.  

 מה זה iAM Career?

iAM Career היא מערכת ממוחשבת מתקדמת, פרי פיתוח חדשני ופורץ דרך של אדם מילא, המסייעת באיתור מידע על מקצועות ומסלולי לימודים ומיועדת לכל מי שמתכנן ללמוד או לרכוש מקצוע. המערכת כוללת שלושה שאלוני דיווח עצמי להערכת נטיות מקצועיות, תיאורי מקצוע ומידע מקיף על ל-600 מקצועות ולמעלה מ-10,000 מסלולי לימוד בארץ. המידע כולל רשימה של כל מוסדות הלימוד בארץ, תחומי הלימוד במוסד, תכניות הלימודים, תנאי קבלה, מעונות, מלגות וכו'.  

מי יכול להשתמש במערכת iAM Career?

השימוש במערכת ניתן ללקוחות ייעוץ קריירה שעוברים תהליכי ייעוץ לימודי, ליווי אישי בקריירה והכנה לעולם התעסוקה באדם מילא וכן למנויים.  

מה ההבדל בין iAM Career למנועי חיפוש לימודים אחרים?

המערכת שעושה לכם סדר: בעידן של עודף מידע אפשר ללכת לאיבוד. עומס המידע עלול לגרום לחוסר בהירות לגבי המידע העדכני, לבזבוז רב של זמן, ולתחושה כללית של בלבול וחוסר בהירות. מערכת iAM Career מארגנת לכם את המידע ומרכזת אותו במקום אחד. מערכת מידע אובייקטיבית: במערכת שלנו אין פרסומות ואין תכנים שיווקיים. כל המידע אובייקטיבי, ללא הטיות.   קיימות מערכות חינמיות ברשת לחיפוש מסלולי לימוד אך הן לרוב ממומנות על ידי מוסדות הלימוד ולא פעם יש בהן חומרים שיווקיים ופרסומים. את המידע במערכת שלנו אנחנו מנהלים בעצמנו ללא התערבות חיצונית. אנחנו דואגים להקפיד שתהיה אובייקטיבית ומהימנה. התכתבות עם המשתמש: לאורך כל הגלישה והשהייה במערכת – המשתמש מקבל מידע אישי הקשור לעולמות התוכן שלו – דוח סיכום תוצאות אישי, פרופיל תעסוקתי התואם את בחירותיו, אזור אישי ובו המקצועות והמסלולים שמעניינים אותו. התאמה אישית: המערכת יודעת לקשר בין השאלונים ובין מסלולי הלימוד ולהציג למשתמש מסלולי לימוד התואמים את כישוריו והנטיות התעסוקתיות שלו. שפע של מידע מהימן: מערכת iAM Career היא המערכת היחידה בארץ המכילה מעל ל-10,000 מסלולי לימוד שמתעדכנים כל הזמן, 800 מוסדות, ו-600 מקצועות ועיסוקים, וכל זאת בממשק ידידותי ונוח לשימוש. חיבור מהבית: אפשר להתחבר למערכת בכל זמן ומכל מחשב, גם מהבית. התחברות מהבית חוסכת זמן ומייעלת את תהליך חיפוש המידע, מאפשרת שימוש במערכת בזמן ובמקום הנוח לכם  

האם אפשר לשמור את המידע?

תוצאות השאלונים ורשימת מסלולי הלימוד המועדפים עליכם ישמרו באזור האישי שלכם, כך שתמיד תוכלו להיכנס ולראות את סיכום התוצאות. כמו כן, תוצאות השאלונים האישיים נשלחים אל תיבת הדוא"ל שלכם בסיום כל מענה על שאלון ובכך לסייע לכם בתכנון הצעדים הבאים. שימו לב! בכדי לשמור את מסלולי הלימוד המועדפים – הקליקו ממסך התוצאות על כפתור "המסלולים שלי" וצרו רשימה אישית.    

האם אפשר להדפיס את המידע?

אפשר להדפיס את המידע השמור במסך המסלולים שלי, את טבלת השוואת המסלולים ואת דוחות סיכום השאלונים. תיאורי המקצוע מוגנים בזכויות יוצרים ולא ניתן להדפיס, להעתיק או להפיץ את המידע.  

מי כותב את החומרים?

תיאורי המקצוע נכתבו על ידי פסיכולוגים תעסוקתיים מאדם מילא, מומחים בתחומם. כל תיאור כולל פרטים מקיפים על המקצוע, אפיון סביבת עבודה ועוד.  

מהי ספריית המקצועות?

תיאורי המקצוע נכתבו על ידי מומחים בתחומם. בכל תיאור יש פרטים מקיפים על המקצוע, אפיון סביבת העבודה ועוד. שאלות עליהן ניתן למצוא מענה בחלק זה הן: מהם העיסוקים העיקריים של העובדים במקצוע? מה הם מסלולי ההתמחות של המקצוע? היכן ניתן להשתלב בעבודה? אלו תכונות, כישורים ונטיות מקצועיות נדרשים מהעוסקים במקצוע? שימו לב! בכדי לקרוא את תיאור המקצוע הקליקו על שם המקצוע.

למה משמש כפתור השוואת מסלולים?

השוואת מסלולים מאפשרת לכם לבצע השוואת מידע ממסלולי לימוד שונים, למקד את תוצאות החיפוש ולאפשר לכם לאתר את המסלול הנכון ביותר עבורכם. ניתן להשוות עד ארבעה מסלולי לימוד שונים, להדפיס את התוצאות או לשלוח למייל.

למה משמש כפתור המסלולים שלי?

כפתור המסלולים שלי שומר את מסלולי הלימוד המועדפים עליכם ברשימה מוגנת ושמורה באזור האישי שלכם בסרגל העליון. צרו רשימת מסלולי לימוד מועדפים באמצעות סימון "המסלולים שלי".  תוכלו לשלוח את הרשימה למייל או להדפיסה.  

למה משמש כפתור מתחשב בתוצאות?

דאגנו להתאים את החיפושים שלכם לפרופיל האישי: לאחר מילוי שאלון המקצועות שלי תוכלו לאתר בקלות מסלולי לימוד הרלוונטיים לכם באמצעות לחיצה על הכפתור "מתחשב בתוצאות השאלונים".  המערכת תאתר מסלולי לימוד מותאמים אישית לפרופיל שעלה מתוך תוצאות השאלון.

מהי רשימת המקצועות?

בכל פעם שתסמנו מקצוע במסך בחירת מקצועות, המערכת תשמור לכם את הבחירות בתוך רשימת מקצועות אישית.  כך תוכלו לחזור תמיד אל רשימת המקצועות שעניינו אתכם. זוהי רשימה מוגנת, כלומר המקצועות לא ימחקו מהרשימה. תוכלו לסמן רק חלק מהמקצועות ובכך להתמקד ולחקור כל מקצוע בנפרד, באמצעות סימון מקצועות רלוונטיים.

האם אפשר לגלוש במערכת דרך טלפון נייד?

הגלישה במערכת iAM Career מותאמת למחשבים בלבד ואינה מותאמת לטלפונים ניידים או טאבלטים.  

קיבלתי רשימה ארוכה של מסלולי לימוד, מה עושים?

רוצים חיפוש ממוקד עוד יותר? מחפשים לימודים לתואר ראשון בלבד? לימודי ערב או לימודי תעודה של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים? המסננים החכמים שלנו יאפשרו לכם לבצע חיפוש מסלולי לימוד מותאמים אישית, כמו לימודים לתואר ראשון, לימודי הכשרה מקצועית, תוכניות מיוחדות, ועוד.

מה אפשר לחפש בחיפוש חופשי?

החיפוש החופשי מאפשר לכם לחפש מקצוע, תכנית לימוד או מוסד לימוד באופן חופשי.  מעדיפים חיפוש מכוון? עברו אל חיפוש מתקדם טיפ! באפשרותכם לשלב מילות חיפוש בכדי לקבל תוצאות ממוקדות.  

איך חוזרים אחורה למסך הקודם?

הקלקה על "נקה חיפוש" או על הלוגו של iAM Career – תחזיר אתכם אל המסך הראשי ותאפס את הסינון הקודם. ממסך "המסלולים שלי" ומסך "השוואת מסלולי לימוד" תוכלו לחזור אחורה באמצעות כפתור "חזרה לחיפוש"  

אני לא מצליח להירשם, מה יכולה להיות הסיבה?

ייתכן והסיסמה שבחרתם לא תקינה: יש לבחור בסיסמה המורכבת מאותיות באנגלית ומספרים באורך שמונה תווים בלבד. הימנעו מרישום שם משתמש הכולל גרש: המערכת לא תומכת בשימוש במרכאות או גרשיים  (לדוגמא: אנליביץ') בדקו את כתובת המייל שרשמתם: כתובת לא תקנית לא תאפשר הרשמה  

שכחתי את הסיסמה, מה עושים?

במעמד ההרשמה למערכת iAM Career נשלח אליכם שם המשתמש והסיסמה במסרון. לא מוצאים אותו? במסך ההתחברות הקליקו על שחזור סיסמה. הסיסמה תשלח אליכם במייל ובמסרון  

חלק מהכפתורים לא עובדים:

הגלישה במערכת iAM Career היא באמצעות דפדפן כרום בלבד. גלישה באמצעות דפדפנים אחרים (כמו אקספלורר) יכולה להיות הסיבה לקשיים, ליקויים ואיטיות בגלישה.

במעמד ההרשמה הקלדתי כתובת מייל שגויה,  לאן פונים?

לתמיכה טכנית מידית, רצוי לפתוח קריאה בטופס יצירת קשר. תמיכה טכנית טלפונית ניתן לקבל בטלפון 03-6450072 – בימי א' עד ה' בין השעות 8:00 ל-17:00.  

רוצים לדעת עוד על מערכת iAM Career?

לרשותכם מערך שירות ותמיכה אינטרנטי במסך עזרה, הכולל מדריך למשתמש וסרטוני הדרכה מפורטים בנוגע לתפעול מערכת iAM Career. לא מצאתם מענה לשאלתכם? נציג מטעמנו ישמח לסייע באמצעות טופס יצירת קשר