img

אבחון תעסוקתי

כמה כסף, זמן ואנרגיה מוציא הארגון שלך על גיוס כוח אדם או על הכשרת עובדים חדשים שאינם מוכיחים את עצמם? או על עובדים שאינם נשארים בארגון לאורך זמן? לא היית רוצה למצוא את העובדים הנכונים לארגון, אלו שינועו אתו לאופקים אישיים ומקצועיים חדשים?

במציאות העסקית הנוכחית קיימת תחרות גדולה על כישרונות היוצרת תחלופה רבה של עובדים, מאגרי הגיוס מוגבלים, החששות מאחריות משפטית הולכים וגוברים והכלכלה הגלובלית שינתה את חוקי המשחק. בנוסף, החלטה שגויה בגיוס עובד עלולה לטמון בחובה הוצאות גדולות מאוד המוערכות בכ-20% עד 200% מהמשכורת השנתית הממוצעת של העובד בהתאם לסוג המשרה.

לכן, קיים צורך אמיתי בכלים אפקטיביים לגיוס העובדים המתאימים ביותר. כלים אלה מאפשרים גיוס כוח אדם מושכל, שהוא השלב הראשון וההכרחי בהרכבת צוות מנצח.

אבחון תעסוקתי – אז איך בוחרים את המועמדים המתאימים ביותר?

משאירים את ההימורים ואת תחושות הבטן בצד ונעזרים בגוף מקצועי. אדם מילא מתמחה בבדיקת התאמתם של מועמדים לתפקידים ולארגונים שונים וכן בתהליכי האבחון שלהם לקידום. לאחר אבחון תעסוקתי מקצועי אין עוד צורך בניחוש, וניתן לנבא בסבירות גבוהה מי מבין המועמדים לתפקיד הוא המתאים לצעוד קדימה עם הארגון.

חשיבותם של מבחני המיון

"חשבתי שהוא יהיה נכס לחברה. איך טעיתי כל-כך?"

גיוס כוח אדם שגוי – מדוע מגייסים עובדים שאינם מתאימים?

מחקרים מצביעים על חמישה כשלים עיקריים בגיוס עובדים:

 • קורות חיים – לרבים מהמועמדים קורות חיים מרשימים, אך לעתים קרובות הכתוב בקורות חיים אינו משקף את המציאות.
 • ריאיון העבודה – הזדמנות מצוינת להכיר את המועמדים באופן אישי, אך ריאיון כזה חשוף להטיות רבות. מועמדים רבים יעברו בהצלחה ריאיון בן 30 דקות גם אצל מראיינים מיומנים.
 • ממליצים – לכאורה זהו אמצעי בטוח וראוי, אולם ברוב המקרים הממליצים מספקים המלצות חמות בלבד.
 • הצלחה וניסיון קודם בתפקיד זהה אצל מתחרה – אין ספק שניסיון כזה הוא רלוונטי, אך כשם שאין שני ארגונים זהים – אין שני תפקידים זהים. לכל תפקיד בכל ארגון יש את הייחוד ואת המאפיינים שלו.
 • מועמד שכבר עובד בארגון – העובד מוכר לכם באופן אישי ואתם מעוניינים לקדמו לתפקיד ניהולי. אמנם אין טוב ממראה עיניים, אך הצלחתו של המועמד בתפקיד הנוכחי איננה ערובה להתאמתו לתפקיד ניהולי או לתפקיד הדורש יכולות וכישורים אחרים.

למה כדאי להיעזר באבחון מקצועי?

 • אבחון הכולל מבחני השמה מייעל את תהליכי הגיוס ומקטין את ההוצאות הכרוכות בו.
 • אבחון יוצר תהליכי גיוס שוויוניים והוגנים.
 • אבחון מאפשר קבלת חוות דעת והמלצה בלתי תלויות על התאמת המועמד לתפקיד ולארגון.
 • אבחון מקטין את הסיכון לגיוס עובדים מזיקים המהווים סכנה לארגון.
 • אבחון מקצר את הזמן הדרוש להפיכת העובד לפרודוקטיבי.
 • אבחון מגדיל את הפרודוקטיביות של עובדים ושל מנהלים ומשפר את איכותם.
 • אבחון מסייע בשימור עובדים מוצלחים ובהקטנת שיעור התחלופה שלהם.
לאורך עשרות שנות קיומה אדם מילא צברה ניסיון, מומחיות ומוניטין מצוינים בבדיקת התאמתם ומיונם של המועמדים המתאימים לקשת רחבה מאוד של תפקידים בכל החברות והגופים המובילים במשק. אדם מילא עושה שימוש במגוון כלי אבחון ובפורטפוליו עשיר של מבחנים פסיכולוגיים ואחרים שפותחו על ידה ואשר תוקפם המקצועי נבדק ותוקף לאורך השנים. המבחנים נערכים בשפות שונות (עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית ועוד) על מספר פלטפורמות (מבחני נייר ועיפרון, מבחנים ממוחשבים ומבחנים אינטרנטיים) במשרדינו או במשרדי הלקוח בארץ ומחוצה לה.