img

חדר בריחה למנהלים - פיתוח מנהלים מהדור החדש

אדם מילא- חדר בריחה למנהליםפיתוח מנהלים, הנהלות, וצוותים אורגניים היא חלק בלתי נפרד מתכניות ה-OD  ו- Learning בכל ארגון. חדר הבריחה שלנו מהווה חוויה לא שגרתית שמוציאה מאזור הנוחות, מאתגרת ומאירה באופן משמעותי את עוצמות הפרט ואזורי הפיתוח האישיים הן עבורם והן עבור הצוות המנהל את פיתוחם.

מה זה בכלל "פיתוח מנהלים"?

ידע מקצועי הוא דבר שכל הזמן מתחדש ומתפתח. בהתאם, עובדים תמיד יכולים לרכוש עוד כישורים ומיומנויות שיעזרו להם להתפתח כאנשי מקצוע, כחברי צוות, ואף להתקדם לתפקידים ניהוליים. הדבר הופך חשוב והכרחי יותר כשמדובר בחברי ההנהלה של החברה, העומדים בראש ארגונים עם אלפי עובדים. לתפיסתנו, עליהם מוטלת האחריות תמיד להתקדם, להשתכלל ולצבור עוד ידע וניסיון מקצועי – או במילה אחת, להצטיין. פיתוח מודעות עצמית, מיומנויות חדשות, או שדרוג מיומנויות קיימות הינה המשימה התמידית של כל מנהל. 

"פיתוח מנהלים" הוא, לפיכך, תהליך הכשרה המותאם במיוחד למנהלים, שנועד להעצים ולשפר את כישורי הניהול שלהם - דרך אבחון עצמי, עבודה קבוצתית, הדרכות ייעודיות, סימולציות, תרגילים, וחשיפה לידע חדש. במקרים רבים, מסלולי פיתוח המנהלים מתחילים בהליך אבחוני קצר, לשם זיהוי נקודות החוזק והחולשה של כל מנהל.

מהו החידוש בתחום תכניות למנהלים שפותח באדם מילא?

באדם מילא אנו כל הזמן בוחנים ומיישמים שיטות ייחודיות לפיתוח ארגוני ולפיתוח מיומנויות הניהול. זאת, תוך התבססות על המומחיות וההבנה העמוקה שלנו באנשים ובארגונים, ובקשר שבין האדם, התפקיד והארגון. כיועצים ארגוניים, אנו מאמינים שהדרך המיטבית להתפתח כמנהלים עוברת דרך למידה המשלבת בין היבטים תיאורטיים לבין התנסויות פרקטיות וחווייתיות.

בעידן הנוכחי, מנהלים חיים בעולם מאד מהיר ודינמי, ולכן שאפנו לשלב בפיתוח המנהלים כלים שהם מעשיים, מהירים ודינמיים - ממש כמו החיים של המנהלות והמנהלים שמגיעים אלינו. לשם כך, מומחי אדם מילא פיתחו כלי חדש לפיתוח מנהלים: חדר בריחה ייעודי. חדר הבריחה תוכנן עם אתגרים המותאמים למודל "ה-Silver Ace של יכולות ניהול", מודל מקצועי ייחודי באדם מילא, המשמש לאבחון ופיתוח מנהלים מכלל ענפי המשק. דרך התנסות בחדר הבריחה, כל מנהל יכול לאתר ולשקף את קלפי ה-Ace שלו (החוזקות הניהוליות), וכפועל יוצא לזהות גם תחומים ויכולות בהן נדרש שיפור, על מנת להיות מנהל ומנהיג אפקטיבי יותר.

חדר בריחה למנהלים? זה לא משחק לבני נוער?

חדרי בריחה הם אמנם אפיק בילוי פופולארי בקרב צעירים בכל העולם, אך גם מבוגרים רבים מוצאים בהם אתגר והנאה. בין אם אתה מנהל צעיר בשנות ה-30 לחייך, או מנהלת וותיקה עם עשרות שנים של ניהול מאחוריך, אנחנו בטוחים שתמצאו עניין בחדר הבריחה שלנו. החוויות השונות וההתנסויות בזמן-אמת, לצד החיבור לתיאוריה והשיח עם פסיכולוג ויועץ ארגוני מומחה שמלווה את התהליך, מאפשרים בפועל הבנה מעמיקה ומשמעותית יותר של יכולות הניהול. 

איך עובד חדר הבריחה למנהלים ?

בפני המנהלים המשתתפים שנכנסים לחדר מוצג סיפור מסגרת - הכולל אתגר אותו עליהם לפצח, תוך שימוש ברמזים ובחפצים הנמצאים בחדר. לצורך כך, על המשתתפים לשתף פעולה ולצלוח משימות ומטלות שונות. הבחירות והתשובות שהמועמדים מציעים מול אתגר הבריחה, מאפשרים לאבחן באופן האפקטיבי ביותר את יכולותיהם השונות של המשתתפים ולסייע להם להתבונן בהתנהלותם וכך ללמוד באמצעותה על עצמם. זוהי מסגרת נפלאה לאבחון וחידוד היבטי ניהול שונים, כגון יכולות בין-אישיות, כישורי ביצוע, מיומנויות חשיבה ומדדי אישיות, סגנון ניהול, ואפילו הרגלי 'טייס אוטומטי' שהמנהלת או המנהל אימצו לעצמם ומצריכים עצירה וחשיבה מחודשת. לרוב, הכניסה לחדר הבריחה מבוצעת רק אחרי מפגש הסבר קצר, בו המנהלים נחשפים לרקע תיאורטי אשר מעניק לפעילות את המסגרת המתאימה. עם סיום הפעילות בחדר הבריחה, נערכת שיחה עם מומחי אדם מילא, בה מעבדים ומנתחים את הביצועים וההתנהגויות של המשתתפים, ומשמעויותיהם. 

בנוסף לחדרי הבריחה הקיימים במשרדי אדם מילא, יש ברשותנו גם חדר בריחה נייד, דבר שמאפשר גמישות מרבית בזמנים ובתפעול, ובאמצעותו אנחנו יכולים להעביר את פיתוח המנהלים אצלכם במשרדי הארגון. חדר הבריחה הייעודי הוא ורסטילי מאד - ניתן להתאימו למשימות שונות, במגוון רחב של סגנונות ורמות קושי, עבור מנעד רחב של תחומי ניהול. 

ומה אומרים מנהלים שכבר חוו את חדר הבריחה ?

מנהלים מרקעים שונים העידו שהחוויה הייתה מרעננת ומעוררת מחשבה וכי הפעילות בחדר הבריחה הייתה מאד engaging (מגבירת מעורבות) בהשוואה לפעילויות אחרות של פיתוח מנהלים. המשוב המידי וההזדמנות להתבוננות עצמית בזמן אמת מצד המנהלים, מספקים להם חיבור ייחודי בין התיאוריה לבין המציאות. במילים אחרות, חדר הבריחה "הפיל אסימונים" למנהלים המשתתפים, ביחס לנקודות בהן ביכולתם לשפר את כישורי הניהול שלהם, לצד נקודות חוזק שיש לשמר. הפעילות בחדר הבריחה הניהולי מתאימה מאד גם לצוותים של מנהלים, באופן המאפשר לזהות את הדינמיקה בין חברי הצוות ולשפר כך את עבודת הצוות הניהולי במציאות.  

מעוניינים להתנסות?

בשמחה - אתם מוזמנים ליצור קשר ולשמוע עוד על חדרי הבריחה למנהלים באדם מילא. אבל היי, רצוי למהר - המקומות מוגבלים, והביקוש גדל!

לפרטים נוספים - 

גלית רובינשטיין, galitr@adam-milo.co.il

פרדית פינטו לזר, fraditp@adam-milo.co.il

ליצירת קשר, השאירו פרטים כאן