img

תהליך הגיוס הופך מתהליך זורם ומשמח לכדי בלגן אחד גדול? תעצרו, תנשמו עמוק, וצעדו צעד אחד קדימה - תתקדמו ל-AMR של אדם מילא.

אנשי גיוס מכירים את התחושה הזו - תפקידים חדשים נפתחו בארגון, והם מגייסים - מפרסמים את המשרות, קולטים קורות חיים, ממיינים, מתלבטים. מתחילים ליצור קשר עם מועמדים. הכל טוב... אבל רגע - הכל באמת טוב? לצד התחושות הטובות והעשייה הנמרצת, קל מאד לאבד את הראש והרגליים. ערימות של קורות חיים במייל, חלקם כאלו שנשלחו פעמיים ויותר. טבלאות אקסל מבולבלות עם שמות ונתוני קשר שגויים, מועמדים שבטעות יצרנו איתם קשר פעמיים. מנהלים ששואלים בלחץ כמה קורות חיים הגיעו, וכמה מועמדים אנו מזמנים לשלב המיונים הראשוני. כאב ראש אטומי! מתי כבר יסתיים הגיוס המעיק הזה?

למעשה, אין סיבה שתהליך גיוס עובדים יהיה תהליך מפרך אשר מלא בתקלות או במשימות מעיקות. היי, אנחנו בעידן הדיגיטל, אפילו כבר רואים את שנת 2020 באופק. ארגונים שמשתמשים במערכת ייעודית לגיוס עובדים, יודעים שתהליכי הגיוס יכולים להיות הרבה יותר זורמים ורגועים, לכל הנוגעים בדבר. בלי להדפיס הררי ניירות, בלי ללכת לאיבוד בין ניסוחים שונים של קורות חיים, בלי אקסלים מייגעים, ובעיקר תוך תחושה הרבה יותר טובה של שליטה על כל שלבי התהליך.

 

תנו לטכנולוגיה, לעבוד גם בשבילכם.

ואם כבר מערכות גיוס, אז למה לא ללכת על הטופ? מערכת הגיוס של אדם מילא נחשבת לפורצת דרך בישראל, בכל הקשור לתכולות ולאיכויות שלה. המערכת, שנקראת AMR - ADAM MILO RECRUITMENT - פותחה בשנת 2017 על ידי מומחי הגיוס של אדם מילא, על בסיס עשרות שנים של ניסיון בניהול תהליכי גיוס ומיון עובדים בארגונים רבים. בין המאפיינים של המערכת

  • אוטומטיזציה בתהליך קליטת פרטים ופתיחת כרטיסי מועמדים 24/7
  • ציינון ודירוג מועמדים לכל משרה
  • ביצוע מבדקי התאמה בארגון או מבית המועמד (מבחני אישיות, כשרים ואמינות)
  • ניהול תהליך גיוס מותאם תפקיד וארגון
  • מגוון דוחות לניתוח נתוני הגיוס
  • שיתוף מידע ושקיפות תהליכי הגיוס
  • התאמת הממשק לפי רמת צורכי המשתמש ולפי רמות הרשאה

מעל לכל, פלטפורמת ה-AMR לגיוס עובדים היא פשוטה ונוחה מאד לשימוש, בדיוק כמו המטרה שלה - להפוך את תהליך גיוס העובדים לתהליך פשוט ונוח אף הוא. ברגע שהמשתמש פתח משרה חדשה, והגדיר את תהליך הגיוס המבוקש, עליו להגדיר גם כללים לדירוג המועמדים. המערכת קולטת באופן אוטומטי קורות חיים שנשלחו למייל, שוללת כפילויות, ומנתחת כל מסמך לכדי כרטיס מועמד אחיד, הכולל פרטים אישיים, ניסיון, השכלה, שפות, וציון היסטוריית הפניות של המועמד לארגון (האם התמיין לתפקידים בעבר? מה היה סטטוס המיון בכל תהליך קודם?)

כאשר כלל קורות החיים של המועמדים מוצגים בפורמט אחיד, ובתיקייה האישית של כל מועמד שמורים באופן מסודר מסמכים נלווים (כדוגמת אישורי השכלה, מכתבי המלצה, וכדומה), בסיס ההשוואה הוא הרבה יותר מסודר - מה שמאפשר קבלת החלטות טובות יותר.

בשלב הבא, אנשי הגיוס נדרשים לעבור על מאות קורות החיים כדי לבחור את המועמדים אשר לדעתם הם מתאימים ביותר למשרה... אה, לא - קבלו ביטול. זה היה הנוהל במאה הקודמת. היום, עם המערכת הדיגיטלית של AMR, כבר לא צריך לעשות עבודת נמלים - המערכת תציף לכם בעצמה את המועמדים המתאימים ביותר, לפי דירוג - בהתאם להתאמת קורות חייהם לפרמטרים המבוקשים שאותם הגדרתם בתחילת התהליך. המשרה מיועדת רק לבעלי תואר שני? אין בעיה - המערכת תדע 'לשים בצד' את כל קורות החיים של המועמדים שאינם בעלי ההשכלה הנדרשת. בדירוג המועמדים, ניתן לשקלל פרמטרים שונים, ולתת לכל פרמטר חשיבות אחרת, בהתאם אל סדר העדיפות שלכם. בסופו של התהליך האוטומטי, כל מועמד יקבל 'ציון התאמה לתפקיד' - וכך תתפנו לסקור תחילה את המועמדים אשר זוהו כמתאימים לכם ביותר. בלי מאמץ, בלי הטיות, על בסיס התאמה נטו לדרישות התפקיד. מתאים לכם יותר, נכון ?

עוד לא סיימנו - כי מערכת ה-AMR מבית אדם מילא יודעת להביא אפילו עוד יותר ערך לתוך תהליך הגיוס. אם תרצו לשלוח למועמדים מסוימים שאלון התאמה אינטרנטי, המערכת תקלוט את התשובות והציונים, ותספק חיווי לגבי התאמת המועמד ביחס למגוון פרמטרים נבדקים, כולל בדיקות אמינות.

מאחורי הקלעים, בזכות ה-AMR מנהלי הגיוס מארגונים בכל הגדלים נהנים משליטה רבה יותר על שרשרת הגיוס, תוך סטנדרטיזציה של ה-Workflow, כולל ניוד פנימי וחמ"ח. הממשק מציג Workflow מודולארי היכול לכלול שלבים מקבילים (לינאריים), פורמטים סטנדרטיים של התנהלות המראיין בכל שלב (פורמט ראיון, שאלות חובה וכדומה), וכאמור הוספת שלבים של מבחני הערכת יכולת, אישיות ואמינות. ביכולת המערכת גם למצות את מאגר המועמדים הקיים בארגון - כלומר לאתר התאמה של מועמדים מהעבר, לתפקידים שנפתחו בהווה. כמה נוח כשהכל דיגיטלי !

אבל בסופו של דבר, מעבר לנוחות הרבה, מערכת AMR מסייעת להביא תוצאות, וזה מה שחשוב - היא משדרגת משמעותית את תהליך הגיוס, ומסייעת בקבלת המועמדים המתאימים ביותר לעבודה. המערכת גם מסייעת לחסוך בעלויות של מקורות הגיוס, מאחר וגם אותם ניתן לזהות ולנהל בממשק המשתמש. בכל עת, דרך המערכת ניתן להפיק דו"חות מסכמים המציגים סטטיסטיקות מצרפיות מדויקות לגבי תהליך הגיוס בכללותו ולגבי שלביו השונים, כך שבכל רגע אתם שולטים בכל מה שקורה, בלי ללכת לאיבוד, ובלי סימני שאלה. בנוסף, המערכת מסייעת למזער סיכוי לטעויות, באמצעות שקיפות מירבית - למשל דרך מחולל מיילים אוטומטיים למועמדים שלא התקבלו, ו/או עדכונים למקורות הגיוס ולממשקים פנים-ארגוניים המעורבים בגיוס למשרה נתונה. הדו"חות המתקדמים למנהלים מספקים תובנות ומידע אודות איכות תהליך הגיוס - תובנות הנוגעות לדוגמה לאטרקטיביות התפקיד, קביעת מדיניות השקעה במקורות הגיוס, תרשימי משפך של תהליך הגיוס וסיבות פסילת מועמדים, ועוד. ככה שאתם מכוסים מכל הצדדים, ונמצאים תמיד בשליטה מלאה.  

בנוסף, תוכלו לפלח בלחיצת כפתור מה מקור הגיוס האפקטיבי ביותר עבור כל משרה ומשרה ובכך לחסוך לארגון כסף בפרסומים מיותרים או בהתקשרויות עם חברות השמה רלוונטיות עבורכם.

אז אם גם אתם עדיין מגייסים עובדים בשיטות עבודה 'של פעם', ותהליך הגיוס הופך מתהליך זורם ומשמח לכדי בלגן אחד גדול... תעצרו, תנשמו עמוק, וצעדו צעד אחד קדימה - תתקדמו ל-AMR של אדם מילא, מערכת דיגיטלית מתקדמת לגיוס עובדים, כזו שמתאימה להיום ולמחר.  

תנו לטכנולוגיה, לעבוד גם בשבילכם.

מעניין ? צרו איתנו קשר  digital@adam-milo.co.il