img

AMR: Adam Milo Recruitment

לאחר שנים רבות של ביצוע תהליכי גיוס לתפקידים מגוונים בארגונים רבים ולאור הניסיון והידע הרב שנצבר פיתחנו מערכת לניהול תהליכי הגיוס ותכנון אסטרטגיות גיוס. מערכת זו בנויה על יסודותיה היציבים והמוכרים של "מערכת הקולנט" המשרתת עשרות ארגונים נכון להיום. באמצעות המערכת החדשה צוותי הגיוס בארגונך יוכלו לנהל את תהליכי הגיוס בשלבים המותאמים לארגון, להתמודד עם כמויות רבות של קו"ח ולמצוא את המתאימים ביותר, להפיק דוחות מדויקים המראים את תמונת המצב של כל שלבי הגיוס בלחיצת כפתור ובאמצעותם לתכנן את צעדיהם הבאים. במערכת הושקעו אלפי שעות פיתוח לפי הסטנדרטיים המתקדמים ביותר והיא מותקנת על תשתית מחשוב ותקשורת שרידה ומגובה. המערכת ניתנת כשירות ענן SaaS לכל מרכזי הגיוס המופעלים ע"י אדם מילא. מערכת גיוס טובה תעזור לארגון ליעל את תהליכי העבודה:

ניהול מקורות הגיוס

רוב הארגונים המגייסים נעזרים במקורות גיוס מגוונים – החל מחבר מביא חבר, דרך אתר הבית, חברות השמה, אתרי אינטרנט שונים ועוד. לכל מקור גיוס ישנה עלות שונה ואחוז הצלחה שונה. כדי שצוות הגיוס יוכל להתמקד רק במקורות הגיוס היעילים ביותר, עליו לעקוב באופן שוטף אחרי מדדים אלו. הנתונים יכולים אף להוות את הבסיס לחישוב עלויות הגיוס העתידיות של הארגון והקצאת התקציב לכך בתכנון השנתי. רוב מערכות הגיוס כיום נותנות את הכלים והיכולות לנהל ולעקוב בצורה אוטומטית אחר הנתונים הללו שיהוו את הבסיס לקבלת החלטות מושכלות בעתיד.

יצירת משרה חדשה ופרסומה ברשת האינטרנט בצורה יעילה ופשוטה

מערכת גיוס טובה תאפשר לצוות הגיוס ליצור משרות חדשות ולהגדיר את דרישות התפקיד בצורה פשוטה ומהירה, תוך כדי התבססות על תפקידים דומים שכבר נוצרו בעבר. לאחר הגדרת דרישות התפקיד, תהליך האישור מנוהל בתוך המערכת, ללא צורך בהעברת מיילים או טפסים לחתימה, תוך שמירה על סדר הגורמים המאשרים. לאחר אישור המשרה, המערכת מאפשרת בצורה פשוטה לעדכן את המשרות החדשות שנוצרו באתר הבית של החברה ובצורה זאת לוודא שעמוד הבית מעודכן תמיד. כמו כן מערכת הגיוס תאפשר לעדכן בצורה נוחה את חברות ההשמה ואת אתרי האינטרנט שאיתם החברה עובדת

שיפור התקשורת עם חברות ההשמה

אחת התלונות ששמענו מספר פעמים מחברות השמה היא הצורך שלהם "לרדוף" אחרי אנשי הגיוס בכל ארגון בכדי לקבל עדכון לגבי המועמדים שהם שלחו. כמובן ששמענו את אותה התלונה גם מהצד השני – הצורך של אנשי הגיוס לעדכן כל אחת ואחת מחברות ההשמה לגבי אותו מידע. אחד היתרונות של מערכות הגיוס הטובות היא היכולת ליצור דוח אוטומטי המכיל את המידע לגבי הסטטוס בתהליך הגיוס של כל מועמד ומועמדת שנשלחו מאותה חברה. על פי רוב יכולה המערכת לזהות את המועמדים שכבר מוזנים וקיימים במערכת ולעדכן את חברות ההשמה ששלחו את קורות החיים כחלק מהעדכון התקופתי. לפחות אחת ממערכות הגיוס הנמכרות כיום בארץ מאפשרת גם גישה מוגבלת של חברת ההשמה ישירות למערכת הגיוס של הארגון – כך שחברת ההשמה "מושכת" את המידע הרלוונטי לגביה בצורה יזומה ועל פי הצורך שלה, במקום שהמידע יועבר ב"בדחיפה" מהארגון המגייס.

ניהול מאגר קורות חיים ויכולות חיפוש מתקדמות

מערכות הגיוס מאפשרות לקלוט ולשמור בצורה אוטומטית את קורות החיים המתקבלים תוך כדי הגדרת מילות מפתח רלוונטיות. כך, גם אם המועמד אינו רלוונטי לצרכי החברה כרגע, ניתן לפנות אליו בעתיד, ללא צורך בפרסום נוסף, וכך כמובן לחסוך בעלויות הפרסום של המשרות הללו.

שיתוף מידע ושקיפות עבור כל הגורמים בתהליך

הנגישות של הגורמים המעורבים בתהליך הגיוס למידע הרלוונטי הקיים במערכת הגיוס מאפשר לעבוד בשקיפות מלאה ותוך כדי שיתוף פעולה ואחריות הדדית לתהליךבין המנהלים המגייסים לאנשי הגיוס. משתמשים שהוגדרו ככאלה במערכת הגיוס, בין אם איש גיוס ובין אם מנהל מגייס, יכול לראות מי המועמדים שממתינים לו, אילו שלבים כבר עבר ומה המידע שקיים לגביהם.

ניהול התקשורת מול המועמדים

היכולת של הארגון לתקשר עם המועמדים, ואפילו ברמה הבסיסית ביותר של עדכון מצבו בתהליך, יכולה לעזור לארגון במיצובו כלפי אותם מועמדים וכלפי חבריהם. כיום חלק ממערכות הגיוס מאפשרות להגדיר פעולות שיתבצעו אוטומטית בכל שלב בתהליך – וכחלק מהפעולות הללו ניתן להגדיר גם שליחת דוא"ל למועמד או הדפסת מכתב שמציין את מצב מועמדותו.

הצגת המדדים המובילים (Dashboard) בצורה בהירה

אחד הנדבכים החשובים ברצון של מחלקות משאבי האנוש להפוך לשותפים עסקיים הינו היכולת לדבר ב"שפת הארגון" תוך כדי הצגת מדדים תפעוליים ונתוני החזר על השקעה. הגדרת מדדי התפעול והמעקב אחריהם לאורך זמן מהווה גם את השלב הבסיסי ביכולת צוות הגיוס לשפר את הביצועים בארגון לאורך זמן תוך כדי ביצוע Benchmark עם צוותים דומים בארגונים אחרים.